Queen je britská rocková skupina z Londýna, jejíž tvorbu ovlivnil progresivní rock, hard rock, arena rock i pop rock. V jejím repertoáru najdeme širokou škálu stylů od klasického rocku až po funk.
A Night at the Opera vyšlo v listopadu 1975 a bylo producentsky vedeno Roy Thomasem Bakerem a samotnou skupinou. Jde o čtvrté studiové album Queen, které na svou dobu představovalo údajně nejdražší studiovou produkci. Deska slavila obrovský úspěch — ve Velké Británii setrvala 50 týdnů v žebříčcích a dosáhla na první místo. Hudebně album pokrývá široké spektrum od heavy metalu přes mystický progresivní rock až po ragtime. Mezi nezapomenutelné skladby patří Bohemian Rhapsody, Love of My Life a You're My Best Friend.
V době nahrávání sestavu tvořili Freddie Mercury (lead vocals), Brian May (kytara, vokály), Roger Taylor (bicí, vokály) a John Deacon (baskytara).
Skladby
Side 1
1. Death On Two Legs (Dedicated To...)
2. Lazing On A Sunday Afternoon
3. I'm In Love With My Car
4. You're My Best Friend
5. '39
6. Sweet Lady
7. Seaside Rendezvous
Side 2
1. The Prophet's Song
2. Love Of My Life
3. Good Company
4. Bohemian Rhapsody
5. God Save The Queen