Lubomír Brabec je český kytarový virtuóz, jehož koncertní cesty vedly po celém světě. Klasická kytara definuje jeho uměleckou dráhu a vedla ho od sólového repertoáru ke spolupráci s předními českými soubory.
Album Guitar Concerto Collection na CD přináší výběr nejkrásnějších kytarových koncertů z jeho bohaté supraphonské diskografie. Barevná skladba zahrnuje slavné Concierto de Aranjuez Joaquína Rodriga, ovlivněné španělskou lidovou tradicí, Vivaldi a barokní autory (Händel, Weiss), u nichž Brabec pro svůj nástroj převzal party původně určené loutně. Závěr patří dvěma melodickým skladbám Luboše Fišera inspirovaným italským barokem — Sonata per Leonardo a Pastorale per Giuseppe Tartini pro kytaru a smyčce.
Spolu s Brabcem vystupují harfistka Kateřina Englichová a hornista Pavel Tylšar; doprovázejí Pražský komorní orchestr, Virtuosi di Praga a Pražskou komorní filharmonii pod vedením Jiřího Bělohlávka.
Skladby
Koncert pro kytaru, smyčce a continuo D dur (Concerto con 2 violini, leuto e basso), RV 93
1. (Allegro giusto)
2. Largo
3. Allegro
Koncert pro harfu, kytaru, orchestr a continuo B dur (orig. Concerto for Harp, Lute, Orchestra and Lyricord in B flat major)
4. Andante allegro
5. Larghetto
6. Allegro moderato
Koncert pro kytaru, smyčce a continuo d moll (orig. Concerto for Lute, 2 Violins and Basso Continuo in D minor)
7. Grave
8. Allegro
9. Presto
10. Adagio
11. Vivace
Concierto de Aranjuez pro kytaru a orchestr
12. Allegro con spirito
13. Adagio
14. Allegro gentile
---
15. Sonata per Leonardo per chitarra solo ed orchestra d´archi
16. Pastorale per Guiseppe Tartini per chitarra solo ed orchestra d´archi